31 Finał WOŚP za nami

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
30 stycznia 2023

W dniu wczorajszym na hali sportowej przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Dobrczu odbył się 31 Finał WOŚP.

W tym roku zbieraliśmy fundusze dla wszystkich- małych i dużych pod hasłem Chcemy wygrać z sepsą!
Podczas tegorocznego finału 38 wolontariuszy kwestowało na ulicach Dobrcza i innych wsiach znajdujących się na terenie naszej gminy. Do akcji włączyło się mnóstwo osób, które wsparły organizację finału.
Wspólnie na chwilę obecną udało nam się zebrać kwotę 44.918,68 zł. Kwota cały czas rośnie ponieważ do godziny 23:59 można zasilić naszą eSkarbonkę: https://eskarbonka.wosp.org.pl/f4l1m6
Tegoroczny finał był również wyjątkowy ze względu na oprawę artystyczną. Wystąpiła orkiestra dęta działająca przy GOK w Dobrczu, zespół Super Duo, Kris Forbot i Łukasz Sylwestrzak oraz Błażej Skrabuła. Bardzo widowiskowe pokazy dały grupy taneczne- Milhausen Dance Center oraz grupa Taneczna WOLF GANG z Bydgoszczy.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa animacji dla dzieci przygotowana przez grupę Animujemy, gdzie modelowano balony, prowadzono zajęcia plastyczne, warsztaty, gry i zabawy. Chętnie częstowano się pyszną kawą, wypiekami przygotowanymi przez Gminną Radę Kobiet oraz przepyszną grochówką, którą przygotowały kucharki z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego z Dobrcza.
Duże kolejki tworzyły się również przy sklepiku, stoisku łuczników oraz do strzelania z karabinku sportowego. Optyk Rymer z Dobrcza przygotował stoisko przy, którym można było wykonać przesiewowe badanie wzroku.
Nie brakowało też chętnych do licytacji przedmiotów przekazanych przez WOŚP oraz darczyńców z naszej gminy.
Finał zakończył się pokazem ognia „Golden Night” grupy Teatr Ognia Infernal .
Dziękujemy wolontariuszom, darczyńcom, komisji odpowiedzialnej za przeliczanie pieniędzy oraz wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób zaangażowały się w organizację tegorocznego finału. Bez was nie dalibyśmy rady.
Wielkie podziękowania kierujemy do firmy Elpo-art technika sceniczna, którzy fenomenalnie zajęli się obsługą techniczną i sceniczną oraz nagłośnieniem 31 Finału WOŚP i tym, że mogliście być z nami na bieżąco poprzez transmisje na żywo na naszym Facebooku oraz YouTube.
Dziękujemy z całego serca . Gminny Ośrodek Kultury w Dobrczu.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie